• bu sohaning yuqori malakali mutaxassislari …
2004 yil «East Telecom»QK Internet tarmog`iga ulanishning to`liq spektr xizmatlarini ko`rsatadigan, web-saytlar yaratadigan va UZ zona ikkinchi darajadagi domenlarni ro`yxatga oladigan, shuningdek «East Telecom»QK telemuloqot xizmatlarini amalga oshirishda ishtirok etadigan «ColorIT Design» nomli tuzilma bo`limini tashkil etdi.
2006 yil, barcha tashkiliy masalalarni hal etgan holda va telemuloqot bozorida muhim o`rin egallash maqsadida, o`zining texnik va intelektual imkoniyatlarini WiMAX simsiz ulanish texnologiyasida, keng telekommunikatsion xizmatlari spektr imkoniyatini berishga yo`naltirdi. Kompaniya qayta qurilishishi natijasida paydo bo`lib, «ColorIT Design»ma`lumot uzatish tarmoqlari xizmatlarini ko`rsatish va ishlatish litsenziyasiga ega bo`lgan holda, kompaniya o`z nomini «Max Line» deb o`zgartirdi va bu O`zbekiston Respublikasi hududida birinchi Wireless Network Operator (Simsiz ulanish operatori) bo`ldi.
Shu bilan birga «ColorIT Design» qayta ro`yxatdan o`tdi va o`zini «ColorIT Design Inc.» deb nomlagan holda O`zbekiston Respublikasi reklama sohasida faol ravishda ilg`or kompaniyalardan biriga aylanadi.
2006 yil «Max Line» asosiy ta`sischi sifatida yangi kompaniyani tashkil etdi va uni «Arsenal D» deb nomladi. «Arsenal D» yuqorida takidlab o`tgan xizmatlar bo`yicha «ColorIT Design» va «Max Line» tomonidan qabul qilingan web-saytlar tashkil etish, turli darajadagi dasturlarni ishlab chiqish, shuningdek UZ zonasida ikkinchi darajadagi domenlarni ro`yxatga olish bo`yicha shartnomarlarning qonuniy merosxo`riga aylandi. Aynan shu yo`nalishda faoliyat yuritgan «ColorIT Design» va «Max Line» kompaniya hodimlari hozirgi kunda «Arsenal D» xodimlari hisoblanadilar.
O`zingni keragidan ortiq muhim shaxs deb o`ylash, hamda o`zingni kerakli darajada qadirlamaslik katta xatodir.

В хрониках «Arsenal D» Вы не найдете таких громких выражений как:
• интегрированные услуги, сжатые сроки, гарантия качества, бизнес-требования, глубокое понимание бизнес-процессов клиента
• и др.
Потому что, такие выводы делаются не по слову, а по делу.
В 2004 году СП «East Telecom» создало структурное подразделение под названием «ColorIT Design», которое предоставляло полный спектр услуг доступа в сеть Интернет, создавало web-сайты и регистрировало доменные имена второго уровня в зоне .UZ, а так же участвовало в реализации телекоммуникационных услуг СП «East Telecom».
В 2006 году, с целью занятия более выгодного положения на телекоммуникационном рынке компания «ColorIT Design», решив ряд организационных вопросов, перенаправила все свои технические возможности для предоставления широкого спектра телекоммуникационных услуг по технологии беспроводного доступа WiMAX. Появившийся в результате реорганизации оператор, являясь правопреемником лицензии на эксплуатацию и оказание услуг сетей передачи данных «ColorIT Design», стал называться «Max Line», став первым Wireless Network Operator (Оператор Беспроводного Доступа)в Республике Узбекистан.
В это же время «ColorIT Design» проходит перерегистрацию и активно выходит на передовые позиции рекламной индустрии Узбекистана, называясь «ColorIT Design Inc.».
Одновременно «Max Line» выступает одним из основных учредителей при создании компании – «Arsenal D». «Arsenal D» становиться правопреемником всех договоров по созданию web-сайтов, программных разработок различных категорий, а также регистрации доменных имен второго уровня в зоне UZ, заключенных «ColorIT Design» и «Max Line». Работники «ColorIT Design» и «Max Line», непосредственно работавшие в данных направлениях, на сегодняшний день являются сотрудниками «Arsenal D».
Большая ошибка казаться себе значительнее, чем ты есть на самом деле, и ценить себя меньше, чем стоишь.