Qadimda ko`pchilik xalqlar eposlarida xudolar, qahramonlar va ajoyib mifik mavjudotlarning abadiyligini ta`riflash uchun kapalak qanotlari bilan tasvirlangan.
«D» harfi kompaniya tomonidan taklif etilayotgan uchta xizmatning asosi hisoblanadi va bu logotip asosiga bekorga aylanmagan. Qadimda ruh abadiylik timsoli hisoblangan kapalak logotipdagi «D» harfiga ataylab naqshlangan. Qadimda ko`pchilik xalqlar eposlarida xudolar, qahramonlar va ajoyib mifik mavjudotlarning abadiyligini ta`riflash uchun kapalak qanotlari bilan tasvirlangan.
«Arsenal D» ko`rsatayotgan xizmatlar o`z rivojlanishiga va abadiylikka yetishadi deb umid qiladi!
Design - bu insoniyat imkoniyatlari va talablarini birlashtirgan holda, manfaatlariga mos keluvchi hamda estetik jihatdan maqbul ishlab chiqaruv ob`yektlari va muhitni tashkil etuvchi kompleks va tizimlarni ijodiy metod, jarayon va ijodiy-texnik loyihalash natijasi.
Domain - domen egasiga tegishli bo`lgan ma`lumotlarni Internetda taqdim etilishida, domen egasi (yoki mamlakat, xalqaro tashkilot, tuman, yuridik yoki jismoniy shaxs) uchun Internetda domen nomlari tizimida ajratilgan hudud.
«Arsenal D» — kompaniyasi yangi domen nomlarini tashkil etish (ro`yxatga olish) va Uz. hududida mavjud domenlar amal qilish muddatini cho`zish huquqiga ega.
Development – foydalanuvchining kompyuterida saqlanadigan ma`lum bir vazifalarni hal etish uchun mo`ljallangan kompyuter programmalari va ma`lumotlarini o`z ichiga oluvchi eng muhim informatsion texnologiya.

| В эпосе многих народов бессмертные боги, герои и прекрасные мифические существа часто описывались и изображались с крыльями бабочки. |
Буква «D», как начальная буква трёх основных услуг предоставляемых компанией, не случайно стала основой логотипа. А бабочка на логотипе, инкрустированная в букву «D», специально представлена как древний символ бессмертия души. В эпосе многих народов бессмертные боги, герои и прекрасные мифические существа часто описывались и изображались с крыльями бабочки.
«Arsenal D» надеется, что оказываемые им услуги обретут свое развитие и бессмертие!
Design - это творческий метод, процесс и результат художественно-технического проектирования комплексов и систем, ориентированного на достижение наиболее полного соответствия создаваемых объектов и среды в целом возможностям и потребности человека, как утилитарным, так и эстетическим.
Domain - определенная зона в системе доменных имен Интернет, выделенная владельцу домена (какой-либо стране, международной организации, региону, юридическому или физическому лицу) для целей обеспечения доступа к предоставляемой в Интернет информации принадлежащей владельцу домена.
«Arsenal D» — компания, имеющая полномочия создавать (регистрировать) новые доменные имена и продлевать срок действия уже существующих доменных имён в зоне .UZ.
Development – как важнейшая составляющая информационных технологий, включающая компьютерные программы и данные, предназначенные для решения определённого круга задач и хранящиеся на машинных носителях.